fbpx

בן 54, אב לשלושה, בזוגיות. 
בעברו שדרן רדיו ובמאי סרטי מסע דקומנטריים, מאז 1997 מלמד מדיטציה.
הקים את "אשרם במדבר" ו"מרכז נופש רוחני בית אורן", יוזם הפסטיבלים "שיווה", "שאקטי", "זורבה", "פשוט", "טנטריקס".

פגישת יעוץ

מפגש בודד – שיחת אבחון ויעוץ איתי עולה 400 לפני מע"מ ואחריה תדע איפה אתה על הרצף של ההתמכרות וביחד נחליט איזה תהליך ישרת אותך הכי נכון:

  • לבד עם ספר, 

  • בליווי אפליקציה,

  • בליווי אחד המתמחים בשיטה 

  • או איתי.

פגישת יעוץ כזו יכולה לחסוך לך הרבה זמן, כסף ומפחי נפש.

"הטבק היה ההתמכרות הקשה ביותר שלי, אכילה רגשית אחריו, וגם (כמו כולם מסביבי) וויד".​

רפיק ידידיה:

"במשך שנים ארוכות סחבתי הרגלים מזיקים שהורידו אותי: הטבק היה ללא ספק ההתמכרות הקשה ביותר שלי שלקח לי שנים ארוכות לשחרר, אבל גם אכילה רגשית בלילה בעמידה ליד השיש, וגם (כמו כולם מסביבי) וויד.
בשיא ההתמכרות הייתי מושך באנג על הבוקר ואוכל סרטים של ביקורת עצמית עד הערב.
יום אחד, גיליתי שיטה: שאם אני מחתים את עצמי על הסכם לשינוי התנהגות שכתוב על נייר אמיתי, עם תאריך למעלה והשם שלי עליו, אני בקלות עומד בהבטחה שלי, וזאת בשונה מהחלטות שמתגבשות בראש ושם גם נשארות.

ההבנה הזו צמחה להיות "שיטת קשת האש" שמוציאה בכל שנה קורסים להפסקה מתודית של סוכר, וויד, פורנו, ניקוטין, סמארפונים ע"י התחייבות לאתגרים מדודים בזמן".

רוצים לעשות שינוי עומק?
תהליך אימון אישי עם רפיק
השאירו פרטים כאן

המכור החדש והמכור הישן

מאת רפיק ידידיה – יוצר השיטה

זהו הדימוי של המכור הישן: אדם כחוש שרוע על ספסל, בקבוק ערק מתגולל לידו והוא מדבר עם עצמו. כמו אנשים רבים באזורי השוליים שמכורים למשהו – סמים, אלכוהול, הימורים, מין ועוד – כנראה יש לו רקע של טראומה, ילדות קשה, מחלה… 

איפה הוא ואיפה אנחנו? אנחנו אזרחים נורמטיבים, שעברו ילדות רגילה, בלי שום טראומה דרמטית, עובדי היי-טק ותקשורת, אמנים, עובדי ממשלה, בעלי משפחות והורים. אנחנו אנשים מתפקדים שמשלמים את מיסיהם בזמן ועושים טסט לאוטו. כולה ג'וינט בסוף היום. ואז קצת מנצ'יז בעמידה. מה העניין?

לכל התמכרות ביבים יש גירסא נורמטיבית; הוא נפל בהירואין ואנחנו נעצרנו בג'וינט, הוא שותה וודקה מהבקבוק ברחוב ואנחנו בירה מכוס בפאב, במקום זנות פורנו, במקום קזינו – ווינר.
אם אנחנו בהתמכרות, אז בזאת הרכה. שיש לה פירסומות בטלוויזיה.

זה הסיפור שלנו, המכורים החדשים, שמה שאנחנו עושים – כולם עושים. בטח בתקופה הטכנולוגית בה הריגושים זמינים במרחק הקלקה: טלגרס מביא את הוויד עד הבית, פורנהאב וטינדר את הסקס למחשב, פייסבוק בטלפון, נטפליקס בטלוויזיה… בינג' לגיטימי. נקי. לא אישי. טכנולוגי,

אולם יש משהו משותף בין המכורים הישנים והחדשים, ולא חשוב אם ההתמכרות רכה או קשה; גם לנו וגם להם, השימוש הוא לרוב פתרון קלוקל לבעיה רגשית לא מטופלת.

תחושת הכישלון היא משותפת. וחוסר השליטה. והבושה. ולכן יש הסתרה. אפילו מעצמנו. כל מכור, חדש או ישן, מהרהר בגמילה, יש לו כוונה אמיתית להפסיק אבל פעם אחר פעם זה לא קורה, והדישדוש הזה מוריד ביטחון עצמי ומייאש. וכשהערב יורד וחוסר הפשר של החיים מתגנב, אין פתרון מאשר להשתמש שוב בסם שיתן לנו לרגע הגנה מפני מציאות תקועה.

אנחנו הולכים אל העונג הרגעי ובכך חותמים קבע על הנזקקות.

השימוש הרחיק אותנו לרגע מהמפגש עם כאבים, פצעים, חשבונות לא סגורים שאין בכוחנו להרגיש. עד הפעם הבאה.

המכור הישן יצטרך לשבת בקבוצת 12 צעדים. המכור החדש יפנה לקשת האש ויבקש ליווי אישי בווצאפ.

אז מה זה שיטת "קשת האש"?

מאת יואב גוש – מלווה בשיטה

זה תהליך של כחודשיים וחצי, שיש לו 3 אלמנטים מרכזיים –

אלמנט פסיכולוגי  – ביחד נבין על מה יושבת ההתמכרות, מה היא משרתת, ונלמד להכיר ולקבל את חלק הנפש שבנו שמעוניין להמשיך את ההתמכרות, קרי, הג'אנקי שבתוכנו. כפי שנאמר – את/ה לא מכור/ה, יש בך מכור/ה.
 
אלמנט אימוני – במסגרת התהליך אתם מתחייבים עם עצמכם על זמן מוגדר של התנזרות מההרגל המזיק, ומציבים יעד ברור וריאלי (21 עד 100 יום), שבמהלכו אתם תבחנו מי אתם בלי ההתמכרות. הרעיון הוא לא להלחם במכור שבנו, ולהגיד לו שהוא מסולק לנצח. אלא להניח אותו בצד לתקופה מוגדרת, ולשחק עם זה עד שנגיע לנקודה שבה נרגיש מאוזנים.
 
אלמנט רוחני – סוף התהליך הוא בטקס התבודדות מדהים בטבע שבו אתם שמים כוונה חדשה לתקופת ההתנזרות, או לבכלל, חותמים על הסכם עם עצמכם ומתחייבים. מה קורה אחרי תקופת ההתנזרות? אתם מחליטים אם להמשיך להפסיק, או לחזור, אבל אולי קצת אחרת… או בעצם, בטוח קצת אחרת.